28 lipca, 2021
Kilka rzeczy, które zmienią się w twoim seksie po 50 roku życia

Kilka rzeczy, które zmienią się w twoim seksie po 50 roku życia

Media społecznościowe, a także rozmaite portale kreują błędny przekaz, że seks i różnorodne formy aktywności seksualnej, są zarezerwowane dla ludzi młodych, którzy cieszą się pełnią życia, a także mają doskonałe ciała. Nic bardziej mylnego! Seks po 50 roku życia, może dawać jeszcze więcej radości, a także przywrócić energię i siły witalne. Wówczas wcale nie chodzi tu o żadne dodatkowe kilogramy, które mogły się pojawić wraz z wiekiem, ani o dodatkową zmarszczkę. Seks po 50 roku życiu jest przede wszystkim wyrazem niegasnącej miłości i pożądania partnerów. Jednak kilka rzeczy, we współżyciu po 50 roku życiu, znacznie się zmieni.

Kobiety muszą zmierzyć się z suchością pochwy

Niestety, po 50 roku życia kobieca pochwa nie jest wstanie odpowiednio się nawilżyć. Mimo to, że w trakcie menopauzy zalewają cię poty i uderzenia gorąca, nie wystarczy to, by twoja pochwa również stała się odpowiednio mokra. Niestety, owulacja w tym okresie się zatrzymuje, a ilość estrogenu znacząco spada. Jajniki nie są wstanie wytworzyć już jego odpowiedniej ilości. To właśnie ten hormon odpowiada za odpowiedni poziom nawilżenia pochwy. Nie oznacza to jednak, że po 50 roku życia, w okresie menopauzalnym, powinnaś całkowicie zaprzestać współżycia. Seks zacznie stymulować przepływ krwi w miednicy, a to z kolei doprowadzi do zwiększenia się wilgotności. Nie ma się jednak co zniechęcać. W aptece dostępne są środki nawilżające bez recepty. Znajdź więc ten produkt, który będzie dla ciebie najodpowiedniejszy zarówno pod względem konsystencji i zapachu i na nowo ciesz się współżyciem.

Obniżony poziom libido

Zwykło się mówić, że najlepszy seks zaczyna się właśnie po 50-tce. Jednak dla większości partnerów, może być właśnie odwrotnie. Zarówno kobiece jak i męskie libido, może znacznie się obniżyć. W okresie menopauzy, zdarza się, że kobiety w ogóle, nie mają najmniejszej ochoty na seks. To samo dzieje się u mężczyzn, których poziom testosteronu znacznie spada. Nie mniej jednak panie zmagają się ze znacznie większymi problemami, gdyż całość zaczyna się w ich głowie. Apetyt na seks spada z powodu tego, że z wiekiem nasze ciało się zmienia, a kobiety podchodzą do tego nad wyraz krytycznie.

Każda dodatkowa fałdka na ciele, obwisłą skóra w niektórych miejsca, czy wygląd piersi może stać się przeszkodą nie do pokonania. Panie powinny więc zacząć zmiany od swojego sposobu myślenia. Wasz partner trwał przy was zarówno podczas waszych najlepszych dni jak i waszych najgorszych. Dla niego zawsze będziecie piękne, nie zależnie od tego jak zmienia się wasze ciało. Nie patrzcie więc na siebie niezwykle krytycznym okiem. Waszemu partnerowi na pewno nie przeszkadza dodatkowa zmarszczka. On kocha was takimi jakimi jesteście. Apetyt na seks na pewno wam wróci, jeśli spojrzycie na siebie w lustrze i głośno powiedzie, że jesteście dumne ze swojego ciała i własnego wyglądu nawet po 50 roku życia.

Czas na eksperymenty

Po 50 roku życia, znacie się ze swoim partnerem jak przysłowiowe łyse konie. Nie musicie już także obawiać się ciąży, a także czujecie się pewni siebie nago, w swojej obecności. Seks po 50 roku życia, może więc rozbudzić w was chęć eksperymentów i spróbowania czegoś nowego. Partnerzy więc powinni śmiało dzielić się swoimi fantazjami, a także decydować na zmiany. Rutyna nigdy nie sprzyjała łóżkowym podbojom, a ten okres- kiedy macie więcej czasu i spokoju, jest idealny do tego, by wprowadzić kilka zmian. Może to odpowiedni moment by rozpocząć przygody z gadżetami lub spróbować nowych łóżkowych pozycji? Dajcie się ponieść fantazji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *