15 czerwca, 2021
Gdy mężczyźni chcą, ale nie mogą

Gdy mężczyźni chcą, ale nie mogą

Dlaczego właściwie ‘nie mogą’?

W dzisiejszym zabieganym świecie nietrudno jest nabawić się problemów natury zdrowotnej. Mężczyźni w coraz młodszym wieku zapadają na choroby cywilizacyjne. Permanentny stan zmęczenia i działanie długotrwałego stresu to zmora większości aktywnych zawodowo i społecznie osób. Gdy dodamy do tego przyjmowanie używek, a także stosowanie niepoprawnie zbilansowanej i ubogiej w wartości odżywcze diety, receptę na nieszczęśliwe życie dostaniemy ‘na talerzu’. Wszystko to prowadzi bowiem do problemów psychosomatycznych, otyłości, chorób układu krążenia oraz – niezwykle wstydliwych dla wielu panów – kłopotów z potencją i zmniejszeniem libido.

Czy można temu jakoś zaradzić?

Niestety na większość negatywnych czynników nie mamy wpływu. Nie jesteśmy jednak zupełnie bezbronni w walce z wszechogarniającym nas złem. Pierwszą myślą, jaka nasuwa się, gdy chcemy poradzić sobie z problemami związanymi z potencją, jest zażycie odpowiednich medykamentów. Mężczyźni najczęściej sięgają po popularną i niezwykle skuteczną Viagrę. To zdecydowanie trafiony wybór, warto mieć jednak na uwadze, że pomogą tu również naturalne afrodyzjaki. Dieta na libido i potencję nie tylko wpłynie pozytywnie na pożycie seksualne, ale przyczyni się też do poprawy ogólnego stanu zdrowia fizycznego i psychicznego.

A więc co jeść, by cieszyć się siłą, witalnością i jurnością godną najszlachetniejszego wierzchowca?

Warto postawić na produkty bogate w cynk. Pierwiastek ten bowiem przyczynia się do podniesienia poziomu testosteronu. A testosteron, jak wiadomo, jest podstawowym męskim hormonem płciowym, którego ilość zdecydowanie ma znaczenie. Cynk znajdziemy w owocach morza, rybach (zwłaszcza tych morskich), orzechach, nasionach i produktach wielozbożowych pełnoziarnistych. Warto zauważyć, że tłuste ryby, takie jak: makrela, łosoś czy śledź są też źródłem witaminy D i zdrowych nienasyconych kwasów tłuszczowych, które mają duży wpływ na utrzymanie odpowiedniego poziomu potencji. Nie należy pomijać też przypraw. Cynamon, chili, imbir czy kardamon pobudzą krążenie krwi, rozgrzeją, podniosą temperaturę w łóżku do granic możliwości i dodadzą pikanterii podczas frywolnych igraszek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *